Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko półkolonie żeglarskie

Czy warto wysłać swoje dziecko na półkolonie żeglarskie?

Data publikacji 14 listopada 2022


Twoje dziecko uwielbia zabawę w wodzie? Chcesz, żeby miało ono w wakacje rozrywkę połączoną z nauką? Półkolonie żeglarskie są być może tym czego szukasz dla Twojej pociechy!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Czym jest półkolonia?
  • Półkolonie żeglarskie – czy warto?
  • Jak wygląda program półkolonii żeglarskich?
  • Gdzie wysłać dziecko na półkolonie żeglarskie?

Czym jest półkolonia?

Półkolonia polega na tym, że dzieci przez określony okres czasu, przywożone są codziennie w wyznaczone miejsce, gdzie opiekę nad nimi przejmują wyspecjalizowani opiekunowie. Zapewniają im tam rozrywkę połączoną z nauką zazwyczaj do godz. ok. 17:00. Następnie, dzieci odbierane są przez swoich prawowitych opiekunów i wracają do swoich domów na noc, aby odpocząć. Kolejnego dnia znów na nich czeka spora dawka rozrywki!

Półkolonie żeglarskie – czy warto?

Jeśli Twoje dziecko nie boi się wody, a wręcz uwielbia się w niej bawić, to półkolonie żeglarskie będą dla niego świetnie spędzonym czasem! Zajęcia te to doskonały sposób na spędzenie wakacji, a jednocześnie naukę czegoś nowego. Podczas półkolonii uczestnicy mają okazję nauczyć się podstaw żeglowania i poznać tajniki tego fascynującego sportu. Ponadto, półkolonie żeglarskie to świetna okazja do poznania nowych ludzi i zawarcia nowych znajomości. Dzięki temu Twoje dziecko zyska nie tylko umiejętności żeglarskie, ale również i społeczne.

Jak wygląda program półkolonii żeglarskich?

Aktywności, które wykonują dzieci podczas półkolonii mogą się różnić w zależności od wybranego klubu. Jednak zawsze powinna znaleźć się tam nauka bezpieczeństwa na wodzie oraz aktywność związana z nabyciem technicznych umiejętności żeglarskich. Oprócz tego, na tego typu półkolonii odbywają się zazwyczaj zajęcia bosmańskie, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, no i oczywiście podany jest ciepły dwudaniowy posiłek. Koniecznie z deserem!

Gdzie wysłać dziecko na półkolonie żeglarskie?

Najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie półkolonii dla swojej pociechy blisko miejsca zamieszkania danej rodziny, gdyż codziennie to dziecko należy przywieźć i odebrać z zajęć. Często zdarza się również, że rodzice wyjeżdżając na urlop z dziećmi zapewniają im wtedy tego typu zajęcia żeglarskie, aby urozmaicić im czas i wzbogacić je o nowe umiejętności.

Aby zdecydować, z którego klubu skorzystamy, warto oczywiście sprawdzić ich stronę internetową, opinie oraz kadrę. Właściwy klub, to taki, który składa się z wyspecjalizowanej kadry, która zna się na swojej profesji oraz z doświadczonego ratownika. Oczywiście sprzęt używany podczas półkolonii powinien być nowoczesny, no i w dobrym stanie! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na podzielenie grup według poziomu doświadczenia żeglarskiego. Półkolonie Wrocław oferują zajęcia, które są przygotowywane z myślą o dzieciach, które są na różnym poziomie doświadczenia w żeglarstwie.  Dzięki temu również maluchy, które wcześniej nie miały w ogóle do czynienia z tym sportem mogą się w nim spróbować!

Podsumowując, półkolonie żeglarskie są świetnym sposobem na spędzenie wakacji przez dzieci. Poprawiają one koordynację, umiejętności motoryczne i wytrzymałość, a także rozwijają umiejętności społeczne. Dodatkowo, dzieci mają możliwość poznania nowych przyjaciół i doświadczenia czegoś nowego. 

Redakcja bedziemymielidziecko.pl

Nasza redakcja jest dedykowana wspieraniu rodziców w podróży przez rodzicielstwo, dbaniu o zdrowie domu oraz tworzeniu harmonijnej atmosfery rodzinnej. Dostarczamy praktycznych porad dotyczących wychowania dzieci, opieki nad nimi oraz utrzymania zdrowego i bezpiecznego środowiska domowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?