Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko pluszaki

Jakie pluszaki wybrać dla dzieci?

Data publikacji 18 października 2022

Prawdopodobnie większość z nas miała w dzieciństwie własnego pluszowego przyjaciela, na myśl o którym uśmiech sam pojawia się na twarzy i przypominają nam się najpiękniejsze chwile z tamtych lat. Maskotki pełnią niezwykłą rolę w rozwoju maluchów. Są towarzyszami ich zabaw, pocieszycielami w trudnych chwilach. Potrafią utulić do snu i odstraszyć wszystkie potwory spod łóżka. Jakie pluszaki dla dzieci wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Klasyczne pluszowe misie

Gdy kupujemy maskotki dla naszych pociech, bezpieczną i sprawdzoną opcją będą klasyczne pluszowe misie. Należy jednak pamiętać, że miś misiowi nierówny. Wybierzmy najładniejszego pluszaka, z przyjazną miną i ładnymi proporcjami ciała. 

Maskotki zwierzęta

Aby dziecko szybciej poznało otaczający je świat, można zdecydować się na maskotki przedstawiające zwierzęta. Dzięki temu oswoi się z ich wyglądem i może zafascynuje się ich niezwykłą naturą. 

Pluszaki – postacie z bajek

Twoje dziecko ma swoją ulubioną bajkę, którą mogłoby oglądać na okrągło? Jeśli tak, na pewno ucieszy się z maskotki przedstawiającej jego ulubionego bohatera. W sklepach z zabawkami czy na platformach sprzedażowych można znaleźć maskotki z tak popularnych bajek, jak Smerfy, Psi patrol czy Super Wings. Postacie z tych seriali animowanych mają różne zdolności i charaktery. Warto zastanowić się, jakie pozytywne cechy chcielibyśmy wpoić naszemu maluchowi i wybrać maskotkę, która je reprezentuje. 

Niebezpieczne elementy

Maluchy zazwyczaj wkładają do buzi wszystko, co wezmą do ręki. Nie należy zatem wybierać dla najmłodszych maskotek, które mają małe elementy, możliwe do połknięcia. Kupując pluszaki interaktywne, zasilane bateriami, konieczne jest upewnienie się, że wszystkie mechanizmy są dobrze zabezpieczone przed dziećmi. Sprawdzajmy, czy na metkach lub opakowaniach widnieją znaki informujące o spełnianiu wymogów bezpieczeństwa. 

Rozmiar pluszaka ma znaczenie

Wybierając maskotkę dla malucha, zwróćmy uwagę na jej rozmiar. Dzieci uwielbiają wszędzie zabierać ze sobą swoje zabawki. Z tego powodu pluszaki, jeśli są zbyt małe, łatwo mogą się zgubić. Wystarczy, że na spacerze dziecko upuści misia, a rodzic to przeoczy. 

Zbyt duża maskotka też nie będzie praktyczna. Misie większe od naszych pociech sprawdzą się za to doskonale jako dekoracja do domu. 

Materiał powinien być bezpieczny

Warto przy zakupie maskotki zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Dzieci często rzucają zabawkami. Te zaś lądują w przeróżnych miejscach – nie zawsze czystych. Maluchy mają też tendencję do wkładania wszystkiego do buzi. Konieczna jest zatem możliwość wyprania ubrudzonego pluszaka. Pluszaki dla dzieci powinny być wytrzymałe, hipoalergiczne i wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, który można wyczyścić.

Redakcja bedziemymielidziecko.pl

Nasza redakcja jest dedykowana wspieraniu rodziców w podróży przez rodzicielstwo, dbaniu o zdrowie domu oraz tworzeniu harmonijnej atmosfery rodzinnej. Dostarczamy praktycznych porad dotyczących wychowania dzieci, opieki nad nimi oraz utrzymania zdrowego i bezpiecznego środowiska domowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?