Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Pokój zabaw dla dziecka

Pokój zabaw dla dziecka

Data publikacji 13 lipca 2022

Masz w domu wolny pokój i nie wiesz, co możesz z nim zrobić? Jeśli jesteś rodzicem, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Możesz podarować swoim dzieciom niezwykły prezent i urządzić dla nich pokój zabaw. Na pewno nie pożałujesz tej decyzji. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Zapoznaj się z tym artykułem, w którym znajdziesz ciekawe wskazówki i inspiracje do stworzenia dziecięcego pokoju zabaw.

Pokój zabaw dla dziecka – czy warto?

Na początek przedstawimy Ci zalety zorganizowania takiej przestrzeni w swoim domu. Dzięki obecności pokoju zabaw:

  • Twoje dzieci zyskają miejsce na wszystkie swoje zabawki. Czasem ciężko w pokoju dziecięcym stworzyć przestrzeń na naukę, zabawę, ubrania oraz sen. Pokój zabaw będzie dla nich bezpiecznym pomieszczeniem, w którym będą mogły szaleć do woli!
  • sam ułatwisz sobie życie! Dzieci bardzo rzadko odkładają zabawki na swoje miejsce. Rodzice nieraz muszą przejść trudny labirynt, by ułożyć dziecko do snu. Nie musisz za każdym razem sprzątać wszystkiego, zwłaszcza gdy jesteś zmęczony po pracy. Pokój zabaw może pozostać zamknięty, a dziecko pójdzie spać w schludnej i bezpiecznej przestrzeni.
  • rozwiążesz problem dużej rodziny. Jeśli posiadasz więcej niż jedno dziecko, bardzo dobrze wiesz o tym, że w zależności od wieku ich potrzeby potrafią się bardzo zmieniać. Czasami jedne potrzebują snu i odpoczynku, podczas gdy drugie mają ochotę na harce. Jeśli zdecydujesz się stworzyć pokój zabaw, raz na zawsze zapomnisz o wybudzonych ze snu dzieciach.

Ściany w pokoju zabaw dla dzieci

Jeśli już zdecydowałeś o tym, że taki pokój pojawi się w Waszym domu, musisz pomyśleć nad jego wyglądem. Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że większość dzieci próbuje dorównać samemu Picassowi. Niestety swoją twórczość bardzo często prezentują na ścianach. To jednak nie jest najlepsze miejsce na tego typu rzeczy. My sugerujemy pomyśleć nad pomalowaniem przynajmniej jednej ściany w pokoju farbą tablicową. Dzięki temu dzieci będą miały przestrzeń, w której mogą popisać się swoim talentem, a Ty nie będziesz musiał stale malować ścian. Co więcej, dobrze zakupić także zmywalne farby w neutralnym kolorze. Pomaluj nimi resztę ścian w pokoju, dzięki czemu z łatwością usuniesz powstałe plamy i zabrudzenia. Wiele osób decyduje się także na motyw przewodni. Ty również możesz wziąć pod uwagę to, co lubią Twoje dzieci i zaopatrzyć się w tematyczne naklejki, które umieścisz na ścianach! 

Co może znaleźć się w pokoju zabaw dla dziecka?

To pytanie zadaje sobie wiele rodziców. Tak naprawdę to, jak zaaranżujesz przestrzeń, zależy tylko od metrażu pokoju oraz upodobań Twoich dzieci. Nasze propozycje to:

  • ustawienie bardzo popularnego namiotu tipi
  • zamontowanie huśtawki lub umieszczenie wiszącego fotela
  • stworzenie różnych konstrukcji, gdzie Twoje dziecko będzie mogło wykazać się sprawnością fizyczną
  • umieszczenie domku do zabawy
  • rozrzucenie wygodnych poduszek i puf do siedzenia

Bez względu na to, na co się zdecydujesz, pamiętaj, że dziecko powinno mieć łatwy dostęp do zabawek. Wspinający się po szafkach brzdąc wiąże się z dużym niebezpieczeństwem.

Pokój zabaw dla dziecka to bardzo dobry wybór, jeśli tylko dysponujesz wolnym miejscem w swoim domu. Pamiętaj, aby stworzona przez Ciebie przestrzeń była bezpieczna i pozwalała rozwijać zdolności Twoich dzieci. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie inspiracją.

PRACOWANIAFORMA

Redakcja bedziemymielidziecko.pl

Nasza redakcja jest dedykowana wspieraniu rodziców w podróży przez rodzicielstwo, dbaniu o zdrowie domu oraz tworzeniu harmonijnej atmosfery rodzinnej. Dostarczamy praktycznych porad dotyczących wychowania dzieci, opieki nad nimi oraz utrzymania zdrowego i bezpiecznego środowiska domowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?