Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Zabawy dla 3 latka w domu

Zabawy dla 3 latka w domu

Data publikacji 18 lipca 2022

Twoje dziecko ciągle się nudzi? Zaradzimy na to! W domu również można się świetnie bawić. Drogi rodzicu w tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz urozmaicić swojemu dziecku czas. Warto pamiętać, że przez zabawę Twoja pociecha bardzo dużo się także uczy. Odpowiednie dla 3 latka będą więc zabawy kreatywne, które pozwolą mu prawidłowo się rozwijać oraz zdobywać nowe, cenne umiejętności, z którymi pójdzie przez życie!

Obudź w swoim dziecku zamiłowanie do muzyki!

Przez całe życie otaczają nas różne dźwięki. To, co możemy odebrać zmysłem słuchu, jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Pozwól swojemu dziecku, aby samo spróbowało podczas zabawy zapoznać się z muzyką. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Instrumenty dla dziecka przygotujesz z tego, co posiadasz w swoim domu. Weź plastikową miskę i drewnianą łyżkę. Tyle wystarczy, aby pociecha miała swoją własną perkusję. Dobrym rozwiązaniem jest także przesypanie suchych ziaren kukurydzy do butelki. Po mocnym dokręceniu i zabezpieczeniu nakrętki Twoje dziecko otrzyma domowej roboty grzechotkę!

Zabawa dla 3 latka z piaskiem kinetycznym

Jest to świetna alternatywa, gdy nie mamy do dyspozycji w pobliżu piaskownicy, a nie chcemy, by w domu pod butami stale skrzypiał nam piasek. Wystarczy wsypać go do miski lub na rozłożoną w pokoju folię. Ten magiczny piasek da naszym dzieciom wiele możliwości. Szybko się klei, dzięki czemu nasz maluch bez problemu stworzy z niego różne figury i budowle. W przeciwieństwie do zwykłego piasku nie brudzi powierzchni i występuje on w wielu kolorach, które dodatkowo cieszą oko. Jest to idealne rozwiązanie nawet do małego mieszkania. Gwarantujemy, że taka zabawa zajmie Twoje dziecko na długo!

Mały Picasso w domu

Zmysł artystyczny warto ćwiczyć od dziecka. Najlepiej robić to właśnie podczas zabawy. Czas postawić na rysowanie i malowanie. Te czynności świetnie wpłyną na rozbudzenie kreatywności Twojej pociechy, a co więcej zadbają o jego rozwój manualny. Rodzicu, postaraj się wyposażyć dziecko w kolorowe kredki, farby, papier do wydzieranek, plastelinę oraz bibułę. Potrzebny będzie także kawałek papieru lub kartonu. Usiądź obok dziecka i pokaż mu jak narysować na przykład różne kształty. Zapoznaj go z kolorami i poproś, by pokolorowało narysowane kółko na fioletowo a kwadrat na niebiesko. Jeśli dziecko pozna podstawy, każdy kolejny rysunek, który wyjdzie spod jego rączki, będzie bardziej dopracowany i różnorodny. Uwierz, że to właśnie przez zabawę dziecko najszybciej uczy się i poznaje świat.

Zabawy dla 3 latka w domu z użyciem makaronu

Dobrze widzicie! Do zabawy z małym dzieckiem wcale nie potrzebujecie drogich zabawek ze sklepu. Makaron sprawdzi się tu świetnie, zwłaszcza że dostępny jest w wielu różnych kształtach. Można go także zabarwić przy pomocy barwnika spożywczego. Dzięki temu uzyskamy także ciekawe kolory. Tak przygotowany makaron może posłużyć dziecku jako element do wyklejenia rysunku. Powstanie z niego także oryginalna biżuteria. Wystarczy, że przygotujemy kawałek nici, na którą nasz 3 latek będzie dowolnie nawlekać przygotowany makaron. W ten sposób zrobicie na przykład bransoletkę lub naszyjnik.

Jak widzisz Twój 3 latek w domu może również świetnie się bawić i rozwijać. Wystarczy, że zapewnisz mu do tego odpowiednie warunki i sprzęt. Pamiętaj, by nie spuszczać swojego dziecka z oka podczas zabawy. Ciekawa świata pociecha często wkłada do buzi różne przedmioty co może doprowadzić do zakrztuszenia się. 

Redakcja bedziemymielidziecko.pl

Nasza redakcja jest dedykowana wspieraniu rodziców w podróży przez rodzicielstwo, dbaniu o zdrowie domu oraz tworzeniu harmonijnej atmosfery rodzinnej. Dostarczamy praktycznych porad dotyczących wychowania dzieci, opieki nad nimi oraz utrzymania zdrowego i bezpiecznego środowiska domowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?