bedziemymielidziecko.pl

Blog tematyczny o parentingu.

Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko dla dziecka?

Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci. Powinni o tym pamiętać rodzice, którzy właśnie zastanawiają się nad zmianą łóżka w pokoju dziecięcym. Jakie powinno być łóżeczko dla dziecka?

Jak zadbać o komfort dziecka?

 

Wybierając łóżko dziecięce, trzeba zastanowić się nad jego wymiarami. Dziecko w wieku dwóch lat będzie czuło się komfortowo w łóżku, które ma 140 x 70 cm. Ale czy trzylatek będzie czuł się dobrze i komfortowo w takim samym łóżeczku? To zależy.

Łóżko dziecięce dla starszego dziecka powinno mieć wymiary 160 x 80 cm. Warto również przemyśleć, czy nie byłoby korzystniej kupić od razu łóżko o wymiarach 200 x 90 cm. Jest to praktyczne oraz funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić. Bowiem taki wydatek poniesiemy raz na wiele lat. Ponadto, dziecko będzie rosło, a łóżeczko ciągle pozostanie w rozmiarze, które będzie pasować nawet do wielu nastoletniego.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

 

Wybierając łóżko dziecięce, należy pamiętać, że maluchy często śpią bardzo niespokojnie. Wiercą się i kręcą. Dlatego warto zadbać o to, aby nie spadły z łóżka w czasie jednej z takich trudnych nocy. Dobrym wyborem będzie łóżko dziecięce, które posiada barierki zabezpieczające. Idealne są barierki, które (w razie potrzeby) można zdemontować. Dzięki temu maluch może w nocy czuć się bezpiecznie, a rodzice będą spokojniejsi.

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze dziecięcego łóżeczka, są materiały wykorzystane do jego produkcji. Rodzice powinni wiedzieć, jakie farby zostały użyte do malowania mebla. Rekomendacja Instytutu Matki i Dziecka będzie dawała pewność, że łóżko dziecięce jest bezpieczne dla naszego malucha. Zaokrąglone krawędzie łóżeczka także wpłyną na poczucie bezpieczeństwa.

Jak wybrać odpowiedni design łóżeczka?

 

Łóżko dziecięce powinno być meblem praktycznym, bezpiecznym i funkcjonalnym – co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Nie znaczy to jednak, że pokój naszej pociechy nie może być urządzony w elegancki sposób.

Drewniane łóżko dziecięce będzie pięknie wyglądało w pokoju, w którym panuje klasyczny wystrój. Warto postawić na biały kolor lub jeden z pastelowych odcieni, który będzie uniwersalnym wyborem. Świetnie sprawdzą się również szarości, które stanowią bazę dla każdego, również tego bardziej intensywnego, koloru.

Wybierając drewniane łóżko, warto zwrócić uwagę na te modele, które mają szufladę przeznaczoną na pościel. Dzięki temu utrzymanie porządku w pokoju dziecka będzie dużo łatwiejsze. W szufladzie można trzymać także dodatkowy komplet pościeli na wypadek, gdyby nasza pociacha zaprosiła gościa na noc. A każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają spędzać ze sobą czas także poza godzinami w szkole lub przedszkolu.

Pięknie wyglądają również łóżka z fantazyjnym zagłówkiem. Kolorowa tęcza, chmurka czy łóżko domek sprawią, że pokój dziecka będzie radosny i wyjątkowy. To rozwiązanie nie tylko doda finezji i wpłynie na cały wygląd pokoju, ale także będzie praktyczne. Każdy zagłówek przyda się także podczas czytania książek. Dzięki niemu dziecko w wygodny i komfortowy sposób będzie mogło oprzeć się w miękki i przytulny zagłówek, a nie zimną ścianę pokoju.

Bardzo eleganckie są również metalowe łóżka dziecięce. Kute zagłówki oraz barierki ochronne sprawią, że pokój będzie bardzo gustowny. Jest to propozycja przede wszystkim do pokoi dziewczynek, które upatrzyły sobie styl retro za ich ulubiony. Można zdecydować się na uniwersalny, biały kolor, ale czy nie warto postawiać na barwne łóżko? Dzięki kolorowym meblom lub dodatkom pokój stanie się niebanalny i nabierze nowoczesnego sznytu.

Jeśli szukasz sprawdzonych i funkcjonalnych mebli do pokoju dziecka oraz idealnego łóżeczka do pokoju swojej pociechy, sprawdź bogaty wybór mebli dla dziecka w sklepie internetowym – MiFiLi.pl

Udostępnij